تزریق فیلر زیر چشم

تزریق فیلر زیر چشم


هنگامی که تولید کلاژن و الاستین در پوست کاهش می‌یابد، پوست خاصیت کشسانی خود را از دست داده و چین و چروک‌هایی روی پوست و به خصوص در ناحیه زیر چشم ایجاد می‌شوند که باعث می‌شوند چهره فرد خسته و بیمار به نظر برسد. هدف تزریق فیلر زیر چشم، پرکردن و رفع گودیِ زیر چشم‌ و حجم دادن به صورت از طریق تصحیح فرم چشم‌ها است.

با تزریق فیلر زیر چشم، از کبودی، تیرگی، پف و چین و چروک چشم‌ها تا حد بسیار زیادی کاسته می‌شود و در نتیجه چهره فرد بسیار شاداب‌تر خواهد شد.

بهترین روش برای درمان گودی زیر چشم

تزریق فیلر، یکی از بهترین و کم خطرترین روش‌ها برای درمان گودی و تیرگی زیر چشم است که می‌تواند با افزایش انعطاف‌پذیری و رطوبت پوست، چهره فرد را شاداب‌تر کرده و او را چندین سال جوان‌تر نشان دهد. ماندگاری فیلر زیر چشم، بسته به برند مورد استفاده، بین ۶ تا ۲ سال است و بعد از آن، به تزریق مجدد نیاز است.


تزریق فیلر زیر چشم چگونه انجام می‌شود؟

فیلر زیر چشم، حاوی اسید هیالورونیک است. این فیلر در زیر بافت‌های صورت و دقیقا روی استخوان آن تزریق می‌شود تا نواحی مربوطه پر شوند. در صورت نیاز، پزشک فیلر را در نقاط مورد نیاز تزریق می‌کند که بسیار بستگی به شرایط مراجعه کننده دارد اما معمولا فیلر به صورت یکنواخت در تمامی نواحی تزریق می‌شود.

پس از تزریق، نواحی که فیلر به آنها تزریق شده، ماساژ داده می‌شود. در این عمل از تکنیک کانولا استفاده می‌شود که به واسطه آن، هیچگونه درد و یا کبودی در زیر چشم به وجود نمی‌آید.معمولا برای کاهش درد تزریق فیلر زیر چشم، قبل از اینکه در محل مورد نظر تزریق انجام شود، با استفاده از کرم بی‌حسی، نواحی مربوطه را به‌صورت موضعی بی‌حس می‌کنند تا هنگام تزریق دردی متوجه مراجعه کننده نشود.


مراحل تزریق فیلر زیر چشم به این صورت است:

  1. در ابتدا باید با پزشک قابل اعتمادی مشورت کنید و مطمئن شوید برای هدفی که مد نظر دارید، تزریق فیلر زیر چشم مناسب است و با توجه به وضعیت سلامتی‌تان، خطر و آسیبی متوجه پوست شما نخواهید بود.
  2. در مرحله بعد برای تزریق، ابتدا محل مورد نظر با الکل ضد عفونی می‌شود.
  3. سپس متخصص زیبایی با استفاده از بی‌حسی موضعی، قسمت مورد نظر را بی‌حس خواهد کرد.
  4. در این مرحله با استفاده از تکنیک کانولا محل‌هایی که پزشک مشخص کرده است، سوراخ شده و از آن ناحیه فیلر تزریق خواهد شد.
  5. در نهایت پزشک به صورت موزون و اندازه، محل مورد نظر را ماساژ می‌دهد تا فیلر به اندازه کافی پخش و جذب شود.
  6. در نهایت باید از پزشک خود نحوه مراقبت از صورت خود را بپرسید و تا چند روز فشاری به ناحیه تزریق وارد نکنید.

عوارض تزریق فیلر زیر چشم

تزریق فیلر زیر چشم برای همه افراد و در تمام سنین توصیه نمی‌شود. پوست اطراف چشم بسیار حساس است به همین دلیل باید نسبت به تزریق فیلر زیر چشم منطقی و واقع بین باشید. درصورتی کاندید مناسبی برای تزریق فیلر نباشید، از برند فیلر معتبر و قابل اطمینانی استفاده نکنید و تزریق توسط افراد غیر متخصص انجام شود، ممکن است عوارض زیر برای شما اتفاق بیفتد:

کبودی زیر چشم

ممکن است بعد از تزریق، کبودی مختصری زیر چشم‌ها پدید آید که موقتی است و طی چند روز برطرف می‌شود.

تورم زیر چشم

در بعضی موارد زیر چشم‌ها تورم و قرمزی به وجود می‌آید.

برآمدگی پوست زیر چشم

برآمدگی مختصر در پوست زیر چشم از موارد رایج بعد از این تزریق است که جای نگرانی برای مراجعه‌کنندگان ندارد.

اقدامات قبل و بعد از تزریق فیلر زیر چشم

همانطور که رعایت بعضی از موارد مهم و توصیه‌های پزشک در جهت افزایش مدت ماندگاری فیلرها اهمیت دارد، رعایت موارد قبل از اقدام به تزریق نیست در کیفیت فرآیند تزریق بسیار حائز اهمیت است: جدول زیر به طور خلاصه و مفید، اقدامات قبل و بعد از تزریق فیلر چشم یادآوری می‌کند:


اقدامات قبل و بعد از تزریق فیلر زیر چشم
اقدامات قبل از تزریق فیلرخودداری از مصرف الکل از حدود ۲ هفته قبل قطع مصرف دخانیات از ۲ هفته قبل
قطع مصرف داروهای ضد انعقاد خون با دستور پزشک
رعایت رژیم غذایی سالم و نوشیدن آب فراوان
اقدامات بعد از تزریق فیلرعدم شست و شوی ناحیه تا حدود ۱ روز بعد عدم استفاده از لوازم آرایش تا روز بعد از تزریق
رعایت شیوه درست نشستن و خوابیدن را طبق نظر پزشک

توصیه پایانی

چشم‌ها از مهم‌ترین بخش‌های صورت هستند، از همین رو، اگر قصد تزریق فیلر زیر چشم را دارید، باید برای انجام این کار، به بهترین پزشکان متخصصان زیبایی مراجعه کنید و از مراجعه به مراکز نامعتبر خودداری کنید.

شماره تماس های کلینیک زیبایی بلزا